Genel Müdürümüz Kaya Yıldız Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

01.07.2020
30 Haziran Salı günü Genel Müdürlüğümüz Namik Kiper Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda devam eden ve planlanan projeler masaya yatırıldı.

Genel Müdürümüz Kaya Yıldız başkanlığında yapılan toplantıya, Genel Müdür Yardımcımız Murat Dağdeviren, Şadiye Yalçın, Oğuz Kasap, Faruk Fıratoğlu, Daire Başkanları ve Bölge Müdürlerimiz telekonferansla katıldılar.

Toplantının açılışında değerlendirme yapan Genel Müdürümüz Kaya Yıldız;

“Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. DSİ ülkemizin en büyük kamu kuruluşlarından biridir. Kurumumuz büyük hedefleri olan ve her daim hedeflerini gerçekleştiren bir kurumdur. Bugünde projelerimizin durumları ve öncelikleri üzerinde değerlendirmede bulunup önceliklerimizi ortaya koyacağız. Kurumsal olarak hedeflerimiz var. İnşallah hedeflerimize hep beraber daha çok çalışarak ulaşacağız.

Bugün genel bir değerlendirme yapacağız ve bazı konuları ele alacağız.

Ödenek durumumuzu biliyorsunuz bu yüzden harcama yapılırken çok hassas davranmalıyız. Netice odaklı çalışacağız. Harcanan her kuruşun yılsonunda faydaya dönüşmesini sağlayacağız.  Yapılacak harcamanın mutlaka faydaya dönüşmesini sağlayacağız. Bu bakımdan işi zamanında bitirmek için iyi planlama yapmak zorundasınız.

Toplulaştırma bilindiği üzere kurumumuza verildi. Bu konuda yeni projelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplulaştırma konusunda kesinlikle başarı sağlayacağız. Bu konuda elimizden gelen bütün çaba ve gayreti göstereceğiz. Sulamalar kadar toplulaştırma çalışmaları da bir o kadar önemlidir. Bundan dolayı toplulaştırma bölgelerimizin en önemli ilerinden birisidir. Bunun böyle bilinmesini özellikle bildirmek istiyorum.

Sulama birlikleri konusu da bizim için özel ehemmiyet gösterdiğimiz bir konudur. Gerekli denetlemeleri yapacağız. Burada da başarı göstermek zorundayız.

Taşkın konusu son derece önemlidir. Son günlerde yoğun yağışlar meydana geldi. Bunun sonucu meydana gelen taşkınlarda özellikle Bursa ilimizde yoğun bir taşkın yaşandı. Burada can ve mal kayıpları yaşandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum.

Özellikle şunu söylemek istiyorum. Yağışların durumunu öncelikle meteorolojiden takip ederek erken uyarı yapılarak, taşkın yaşanmadan önce gerekli tedbiri alırsak can ve mal kaybının önüne geçmiş oluruz. Olası yağış durumunda bölgede yaşayan bütün kamu kurum ve kuruluşlarına gerekli uyarıyı yapmalıyız. İllerimizde olası taşkınlara karşı iş makinalımız ile gerekli çalışmalarımız aksatmadan yerine getirelim.

Bilindiği üzere 11. Kalkınma Planına, yeraltı su havzaları ve barajlarının oluşturulmasına yönelik çalışmalar da eklendi. Plan kapsamında bulunan yeraltı barajlarının yapılması hususu var. Ben inanıyorum ki bizler daha önce nasıl baraj gölet, sulama, içmesuyu vb. projelerini tamamlayıp vatandaşlarımızın istifadesine sundu isek. İnşallah yeraltı barajlarını da yaparak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız.

Sözlerime son verirken son olarak bütün dairelerimiz ve bölgelerimizin çok başarılı çalışmalar yaptığını belirtmek istiyorum. Bu bakımdan bütün çalışanlarımızı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. ‘dedi.

Genel Müdürümüzün konuşmalarının ardından söz alan daire başkanlarımız ve bölge müdürlerimiz çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundular.