DSİ Genel Müdür Yardımcısı Turkay ÖZGÜRGenel Müdür Yardımcısı

Tel       : +90 (312) 454 50 30

 

Faks    : +90 (312) 454 50 35

 

e-mail  : t.ozgur@dsi.gov.tr

 

Kişisel Bilgiler

Doğum Yeri ve Tarihi: Çemişgezek/1969

Medeni Durumu: Evli ve İki Çocuk Babası

Eğitim Bilgileri

1989 İTÜ İnşaat Fakültesi
 

Tecrübesi

İTÜ İnşaat Fakültesinden 1989 yılında mezun olan ÖZGÜR,
1989 yılında DSİ Elazığ 9.Bölge Müdürlüğünde Barajlar ve HES Şube Müdürlüğünde görevine başlamıştır.
2003-2005 yılları arasında Kığı Barajı ve HES Proje Müdürlüğü, 2005 - 2007 yıllarında ise Bölge Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2007 yılında Kastamonu 23.Bölge Müdürlüğü görevine atanmış olup, aynı yılın sonunda Diyarbakır 10.Bölge Müdürlüğü görevine atanmıştır.
2013 yılında Antalya 13.Bölge Müdürlüğü görevine atandı ve 22.07.2016 tarihine kadar Antalya 13.Bölge Müdürlüğü görevini yürüttü.
22.07.2016 tarihinde DSİ Genel Müdürlüğü’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.
Elazığ Bölge Müdürlüğünde Barajlar ve HES Şube Müdürlüğünde Gülbahar Barajı, Hamzabey Barajı, Kanatlı Barajı, Kapıkaya Barajı, Dedeyolu Göleti, Arapgir Göleti gibi projelerin yapımlarında görev üstlendi. Ayrıca Kığı Barajı ve HES projesinin yapımında Proje Müdürü olarak katkıda bulundu.
Kastamonu, Diyarbakır ve Antalya Bölge Müdürlüklerinde önemli projelerin ( GAP, Ilısu Barajının ilk etabında, Aksu Çayı Taşkın Koruma vs.) tesis edilmesinde Yönetici olarak önemli katkıları olmuştur.
Dünya Su Forumu çalışmalarında Bölge Müdürü olarak katılımda bulunmuştur.
Tüm projeleri özellikle bizzat sahada aktif olarak faydaya dönüştürmek için çözüm odaklı yönetim anlayışına sahiptir.
Çalıştığı yerlerde mevcut dinamiklerle işbirliği içerinde olmayı ilke olarak benimsemiştir.
Antalya ilinde DSİ Vatandaş Buluşması adı altında Belediye Başkanlarının ve 375 muhtarın katılımıyla bir organizasyon tertip ederek bu konuda bir ilki gerçekleştirmiş ve DSİ adına önemli bir başarıya imza atmıştır.
Teknik konulardaki çalışma ve tecrübelerine ilaveten, Diyarbakır ve Antalya Bölge Müdürlüklerinde DSİ Spor Kulübü Fahri Başkanlığını yürütmüştür.

Genel Müdür Yardımcımız Turkay ÖZGÜR’ün;

  • Kanal Kaplama Makinalarının Teknolojilerindeki Gelişmelerin Kapasitelerinin Özelliklerinin İmalatçı Firması Olan GOMACA Tesislerinde Teknik İnceleme Gezisi (ABD-Şikago)
  • Obruk Barajı ve Hidroelektrik Santrali işleri kapsamında fabrika testlerine katılmak ( Çin )
  • Kralkızı Dicle Pompaj Sulaması 1. Kısım P5 Pompa İstasyonu Mekanik ve Elektrik Teçhizatı İşi Kapsamındaki 10kw'lık Panoların İmalat Kontrolü ve Fabrika Testlerine Katılmak ( Çek Cumhuriyeti )
  • Kahramanmaraş İçmesuyu Arıtma Tesisi kapsamında kullanılacak olan enerji kırıcı vanaların fabrika testlerine katılmak ( İtalya)
  • Tekirdağ ili Çorlu Belediyesi Atıksu arıtma tesisi inşaatı işleri kapsamında kullanılacak olan ve Kore menşeli Ge Turbo Firması tarafından imalatı tamamlanan hava yataklı turbo blowerlerin kabulü için fabrika test muayenesi ( Güney kore )
Konularında sertifikaları bulunmaktadır.