DSİ Haberler


DSİ’den Diyarbakır ve Kütahya’ya Yardım Eli...

24.01.2020
Diyarbakır Hazro Kavaklıboğaz İlkokulu ve Kütahya Seyit Ömer İlkokulu öğrencilerine gönderilecek malzemeler tedarik edildi.

1963 yılında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarının başlattığı ve her yıl gönüllülük esasına göre artarak devam ettirdiği “Köy Okullarına Yardım Kampanyası” ile eğitim çağındaki öğrencilerimizin temel ihtiyaçları karşılanıyor.

Genel Müdürlüğümüz yaptığı çalışmalarla Ülkemize kazandırdığı önemli projelerin yanında, öğrencilerimize kırtasiye ve giyim yardımı gibi sosyal alandaki yardımlaşma faaliyetlerini de gönüllülük çerçevesinde Jeoteknik Hizmetler ve YAS Daire Başkanlığı öncülüğünde sürdürüyor.

DSİ çalışanlarının sosyal sorumluluk kabul ederek başlattığı öğrenci yardımları için bu sene Diyarbakır Hazro Kavaklıboğaz İlkokulu ve Kütahya Seyit Ömer  İlkokulu belirlendi.

DSİ çalışanlarından  toplanan yardımlar neticesinde gönderilecek olan malzemeler tedarik edildi . Kırtasiye, giyim, oyuncak  yardımları Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanlığı Eğitim ve Toplantı Salonunda sergilendi. Açılan sergiye  başta Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın  ve Genel Müdür Yardımcılarımız Şadiye Yalçın, Oğuz Kasap, Faruk Fıratoğlu olmak üzere DSİ çalışanları yoğun ilgi gösterdi. 

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın yardım kampanyasının gerçekleştirilmesinde emeği geçen DSİ çalışanlarını ziyaret etti, teşekkürlerini iletti.