DSİ Haberler


Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın, Adana’da İncelemelerde Bulundu

26.12.2019
Adana ilimizde meydana gelen olumsuzlukları yerinde incelemek üzere Adana’ya giden Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte bir dizi incelemelerde bulundu.

23 Aralık tarihinde başlayan ve devam eden yoğun yağışlar sonucu Adana ilimizde taşkınlar oldu. Vali Demirtaş ve Genel Müdürümüz Aydın’ın ziyaretlerine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ve DSİ 6. Bölge Müdürü Abdulkasım Sarımehmet de eşlik etti.

Öncelikle Sarıçam Deresi’nde incelemelerde bulunan ve yapılması gerekenler hakkında ilgililerle görüş alışverişinde bulunan heyet daha sonra PTT Evleri Mahallesi’ndeki su kanalının bulunduğu alana giderek yağış sonrasındaki durumu yerinde inceledi.

Durum tespit çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Vali Demirtaş, “İlgili kamu kurum ve kuruluşlardan yetkili arkadaşlarımız hem tarımda hem cadde ve sokaklarda hem de binalardaki hasarların tespitini yapıyorlar. Yaşanan mağduriyetlerin bir an evvel giderilmesi için faaliyetlerimiz devam ediyor. Bizler de yapılan çalışmaların takipçisi olacağız.” dedi.

DSİ Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın’da yaptığı açıklamada Adana’da meydana gelen taşkın afeti ile alakalı gerekli tedbirleri almak ve incelemelerde bulunmak üzere Adana’ya geldik. Taşkına maruz kalan alanlarda incelemeler yaptık. DSİ olarak 30 iş makinası 5 pompa ve 60 personel ile taşkına müdahale edilmiştir. DSİ makina parkı ile yaraları sarmak adına Adana’mızın yanındayız. Yaşanan mağduriyetlerin bir an evvel giderilmesi için Valiliğimiz ile birlikte faaliyetlerimiz devam ediyor. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun.’dedi.

Ziyaretler yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.