DSİ Haberler


Taşkın ve Rüsubat Kontrolü Çalıştayı DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü’nde Başladı

14.11.2019

DSİ Genel Müdürlüğü Etüt Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nca 12-14.11.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan ‘Taşkın ve Rüsubat Kontrolü Çalıştayı’ DSİ 14. Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde başladı. 

Çalıştay açılışına Etüt Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkan Yardımcısı Dr. Erhan Demir, DSİ 14. Bölge Müdürü V. Dr. Celaleddin Ensar Şengül ve DSİ 22. Bölge Müdürü V. Dr. Emre Akçalı ile Genel Müdürlüğümüzden ve Bölge Müdürlüğümüzden gelen ilgili Şube Müdürleri ve teknik personel iştirak etti.

DSİ’deki 41 ihtisas grubunun 1’i taşkın ihtisas grubu olmak üzere 11’inin Etüt Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nca yürütüldüğünü belirten Daire Başkan Yardımcısı Dr. Erhan Demir; taşkın ihtisas grubu ve alt çalışma gruplarının faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendirerek verimli bir çalıştay geçirilmesi temennisinde bulundu.

İstanbul’un ve ülkemizin önemli bir gündem maddesi olan dere ıslahlarıyla ilgili bir bilinç değişiminin elzem olduğunu ifade eden Bölge Müdürü V.  Dr. Celaleddin Ensar Şengül; akarsu yataklarının devamlı yapılaşma riskiyle karşı karşıya kalması, dere yataklarının üzerinin kapatılmasına yönelik teşebbüsler, suya geçirimsiz alanların devamlı artması dere ıslahı konusunu daha hassas bir şekilde ele almamız gerekliliğini doğurduğunu belirterek, küresel ısınmanın etkisiyle oluşan meteorolojik değişimlerin konuyu daha hassas bir noktaya taşıdığını ifade etti. DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi veren Bölge Müdürü V.  Dr. Celaleddin Ensar Şengül; çalışmalarından dolayı Etüt Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’na teşekkür ederek faydalı bir çalıştay geçirilmesi temennisinde bulundu.