DSİ Haberler


Emlak ve Kamulaştırma Semineri DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nde Başladı

01.10.2019

DSİ Genel Müdürlüğü Emlak ve Kamulaştırma Dairesi Başkanlığı tarafından 30.09.2019-04.10.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan ‘Emlak ve Kamulaştırma Semineri’ DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde başladı. Emlak ve Kamulaştırma Dairesi Başkanı Hasan Eler’in başkanlığındaki seminere, Daire Başkan Yardımcıları, DSİ 14. Bölge Müdür Yardımcısı Bülent Üstündağ, Emlak ve Kamulaştırma Şube Müdürleri ile ilgili mühendis ve teknikerler iştirak ettiler.

Daire Başkanı Hasan Eler Emlak ve Kamulaştırma Dairesi Başkanlığı’nın görev ve sorumlulukları hakkında katılımcıları bilgilendirerek kamulaştırma çalışmalarının özveriyle gerçekleştirildiğini söyledi. Kamulaştırma harcamalarının DSİ’nin yatırım bütçesinin yüzde 25’inden fazlasını oluşturduğunu belirten Daire Başkanı Hasan Eler, kamulaştırma faaliyetlerinin yürütülmesinde birçok sıkıntıyla karşılaşıldığını ve bu sıkıntıların çözümünde eğitim-seminer faaliyetlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek seminere katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Seminerde konuşma gerçekleştiren Bölge Müdür Yardımcısı Bülent Üstündağ DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nün görev ve sorumluluğunda yerine getirilen faaliyetler hakkında katılımcıları bilgilendirerek, DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nün Emlak ve Kamulaştırma Dairesi Başkanlığı’nın ödenekler konusundaki desteğiyle kamulaştırmada çok yol kat ettiğini söyledi.  

Bölge Müdür Yardımcısı Bülent Üstündağ faydalı bir seminer olması temennisiyle katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.