DSİ Haberler


TAMP Tatbikatı Nefes Kesti

19.09.2019

Trabzon İl Afet ve Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda, DSİ 22.Bölge Müdürlüğü’nün destekleri ve ilgili kamu kurumlarının katılımıyla düzenlenen tatbikat nefes kesen anlara sahne oldu. 

Ülkemizin en fazla yağış alan bölgesi olan Doğu Karadeniz’de taşkın ve heyelanlar zaman zaman olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Yaşanan bu afetlere hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmek maksadıyla, Trabzon’un Maçka İlçesinde, AFAD koordinasyonunda, DSİ 22. Bölge Müdürlüğü bünyesinde oluşturan afet müdahale timinin de destek verdiği bir tatbikat gerçekleştirildi. 6 farklı noktada ve çeşitli kurumlarında katılımlarıyla gerçekleştirilen tatbikata toplam 200 personel ve yaklaşık 40 araç katıldı.

6 Farklı İstasyonda Operasyon!

AFAD Trabzon İl Müdürü Ömer Kıratlı ve DSİ 22. Bölge Müdürü V. Dr. Emre Akçalı’nın da yakından takip ettiği tatbikatta, 1 saat içerisinde 125 kilogram yağmurun düştüğünü varsayılarak, 6 farklı istasyonda kurtarma operasyonları gerçekleştirildi. Tatbikat sonrasında, Akçalı ve Kıratlı, özverili çalışmalarından ötürü tüm personele teşekkür etti.