DSİ Haberler


Kars Bölge Müdürü Mahmut Dündar İncelemelerde Bulundu

03.09.2019

DSİ 24. (Kars) Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar, beraberindeki heyet ile birlikte Digor Belediye Başkanı Nebi Kerenciler’i makamında ziyaret etti. İlçemize ait yatırımlarımız ve ihtiyaçları istişare edildi.

Ziyaret sonrasında Belediye Başkanımız Nebi Kerenciler ile Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar, Digor İlçe Merkezinde yapımı devam eden ve Eylül ayı sonuna kadar tamamlanması planlanan Digor İlçe Merkezi Taşkın Koruma İnşaatında incelemelerde bulundular.

Kars Digor İlçe Merkezi Taşkın Koruma Tesisi İle Digor İlçemiz Taşkın Problemini Yaşamayacak Şekilde Emniyetli Hale Getiriliyor…

Kars İli Digor İlçemizi taşkın zararlarına karşı daha emniyetli hale getirmek, araç, yaya ve hayvan trafiğinin uygun şartlara kavuşturulması ve ilçenin çehresine büyük katkı sunması amacıyla yapımını gerçekleştirdiğimiz Kars Digor İlçe Merkezi 2. Kısım Taşkın Koruma Tesisi ile Digor ilçemiz taşkın problemi yaşamayacak şekilde emniyetli hale getirilmiş olacaktır.

4 milyon liraya mal olacak taşkın koruma tesisi işi kapsamında; İlçe merkezinden geçen Karaköse, Bağbaşı ve Askeriye Deresinde toplamda 1850 metre taşkın koruma duvarı, taban kaplama, sanat yapıları, yol geçişleri ve korkuluk imalatları ile ilçeyi taşkına karşı emniyetli hale getirirken, aynı zamanda ilçenin çehresini değiştirecek ve imara uygun yapılaşmayı da teşvik edecek bir hizmet olmuştur.

Böylece ilçe merkezi, bundan sonra yaşanması muhtemel taşkınlara karşı daha emniyetli hale gelecek, oluşabilecek can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi temin edilmiş olacaktır.

Yapılan bu tesislerin yapılış amacı doğrultusunda görevini ifa etmesi, bu tesislere evsel ve hayvansal atıkların atılmaması ve temiz tutulması ile mümkündür.

Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar Digor Kaymakamını Ziyaret Etti 

Mahmut Dündar ve beraberindeki heyet, 07/08/2019 tarihli 2019/268 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Kars İli, Digor İlçesi Kaymakamı olarak atanan Enver Hakan Zengince' yi makamında ziyaret etti. Hayırlı olması dileğinde bulundu. Digor İlçemizdeki yatırımlarımız hakkında bilgi verdi.

Iğdır DSİ 242. Şube Müdürlüğümüz Yerleşkesinde Çalışmalar Devam Ediyor

DSİ 242. Şube Müdürlüğümüz yerleşkesinde daha ekonomik bir işletmenin temini ve iş sağlığı-güvenliğine uygun hale getirilmesi amacıyla yapımı devam eden Akaryakıt İstasyonu Deplasesi ile Doğalgaz Dönüşüm ve Tesis İkmali İnşaatlarımızda incelemelerde bulunuldu. Yapılması gereken çalışmalarla alakalı gerekli planlama yapıldı ve talimatlar verildi.

Iğdır Aşağı Karasu Taşkın Koruma Ve Sınır Güvenliği 1. Kısım

Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar ve beraberindeki heyet, DSİ 24. Bölge Müdürlüğümüz 2019 yılı yatırım programında bulunan ve ihalesi yapılarak 01.08.2019 tarihinde sözleşmesi imzalanarak yapımına başlanan Iğdır Aşağı Karasu Taşkın Koruma Ve Sınır Güvenliği 1. Kısım İnşaatı işinde incelemede bulundu. Çalışmaları yerinde inceledi. İlgililerden bilgi aldı ve gerekli talimatları verdi.


Bu iş kapsamında; Iğdır ilinde Türkiye-İran Sınırı Dilucu Bölgesinde güvenlik amaçlı olarak yapımı gerçekleştirilecek 18.500 metre sedde imalatı, 13.500 metre tahliye ve drenaj kanalı ile 4 adet araç ve yaya geçiş köprüsü ve bağlantı yolları yapılmasını kapsayan Iğdır Aşağı Karasu Taşkın Koruma Ve Sınır Güvenliği işinin en kısa zamanda tamamlanarak hizmete alınması sağlanacaktır.

Iğdır Aşağı Karasu Taşkın Koruma Ve Sınır Güvenliği 1. Kısım İnşaatı ile taşkın zararları önlenecek ve sınırımız daha güvenilir hale gelecektir.