DSİ Haberler


Genel Müdür Yardımcımız Kaya Yıldız DSİ 21. Bölge Müdürlüğü’nde

05.07.2019

DSİ Genel Müdür Yardımcımız Kaya Yıldız, Atıksu Dairesi Başkanı Ahmet İhsan Öğün, DSİ 21. (Aydın) Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta’yı makamında ziyaret etti.  Ardından Şube Müdürleri ile bir araya gelerek, Aydın, Denizli ve Muğla illerinin en büyük yatırımcı kuruluşu olan Bölge Müdürlüğümüzün yatırımları hakkında bilgi aldı.

Kaya Yıldız ardından, DSİ 21. (Aydın) Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan projelerde bir dizi incelemelerde bulundu. Genel Müdür Yardımcımız Yıldız projeler hakkında detaylı bilgi alarak talimatlarını iletti.

Çine Çayı Islahı İşi Yerinde İncelendi

DSİ Genel Müdür Yardımcımız Kaya Yıldız Çine Çayı Islah çalışmalarını yerinde inceledi. Çine Çayı Islahı 1. Kısım işi kapsamında 17.300 metrelik güzergahta yapılması planlanan ıslah çalışmaları tamamlandığında 1000 dekar tarım arazisi taşkınlardan korunmuş olacak.

Kaya Yıldız Bayır Sulamasında İncelemelerde Bulundu

Genel Müdür Yardımcımız Kaya Yıldız, ve beraberindeki heyet, Muğla ili Yatağan ilçesi Bayırköy sulama sahasında uygulanan uzaktan kontrollü sulama sistemini yerinde inceledi. Bölgedeki üreticinin sulama sorunu yaşamasını istemeyen Yıldız, projenin son durumunu yerinde gördü.

Yıldız “Çiftçilerimiz ister tarlasının başına giderek elindeki kartla, isterse evinden cep telefonu, tablet veya bilgisayar erişimi sağlayabildiği her yerden sulama vanasını açarak uzaktan kontrollü olarak tarlasını sulayabilmektedir.

Türkiye’de DSİ tarafından ilk olarak Muğla ili Yatağan İlçesi Bayırköy Sulama sahasında uygulanmış olup, Muğla’lı çiftçilerimizin hizmetindedir.” diye konuştu.

Aydın, Muğla ve Denizli Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlerini Ziyaret Etti

DSİ Genel Müdür Yardımcımız Kaya Yıldız, Atıksu Dairesi Başkanı Ahmet İhsan Öğün, DSİ 21. (Aydın) Bölge Müdürümüz Mehmet Akif Balta ve ilgili Şube Müdürlerinin katılımıyla, Aydın, Muğla ve Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürleri ziyaret edildi.

Söz konusu ziyaretlerde; Büyük Menderes Havzası Atıksu Toplama ve Arıtma Tesisleri projeleri değerlendirme toplantıları yapıldı.