DSİ Haberler


ICOLD 2019 Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

18.06.2019

09-14 Haziran 2019 tarihleri arasında Kanada’nın başkenti Ottawa’da düzenlenen Uluslararası Büyük Barajlar Komisyonu (ICOLD) 87. Yıllık Toplantısı, 14 Haziran 2019 Cuma günü gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı ile sona erdi.

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Kasap tarafından Türk Milli Komitesini temsilen oy kullanılan Genel Kurulda, kendilerine DSİ Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Dinçer Aydoğan, DSİ Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Dr. Ayhan Koçbay ve DSİ Dış İlişkiler Müşaviri Tuncer Dinçergök refakat etti.

1 hafta süren 87. ICOLD Yıllık Toplantısı esnasında gerçekleştirilen Baraj Emniyeti, Beton Barajlar ve Dolgu Barajlar ile ilgili ICOLD Teknik Komite Toplantıları ile ICOLD Avrupa Kulübü Toplantısı, “Dünyada Sürdürülebilir ve Emniyetli Barajlar” konulu Uluslararası ICOLD Sempozyumu ve ICOLD Genel Kurul Toplantısı’na katılım sağlanarak; yürütülen çalışma ve alınan kararlarda DSİ ve Büyük Barajlar Türk Milli Komitesi (TRCOLD) pratiği ve tecrübesi doğrultusunda Türkiye adına katkı koyulmuştur.