DSİ Haberler


İstanbul İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

27.05.2019

İstanbul’da suyun yönetimi ile ilgili görev yapan kamu kurum ve kuruluşları arasında eşgüdüm ve koordinasyonun sağlanarak, gerçekleştirilen faaliyetlerinin görüşülmesi amacıyla 23.05.2018 tarihinde DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde ‘İstanbul İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ yapıldı.

İstanbul Vali Yardımcısı Hulusi Doğan’ın başkanlığındaki toplantıya; DSİ 14. Bölge Müdürü V. Dr. Celaleddin Ensar Şengül, Meteoroloji 1. (İstanbul) Bölge Müdürü Ahmet Kocaman ile ilgili kamu kurumlarında yönetici, uzman ve mühendis olarak görev yapan yetkililer iştirak ettiler.

Toplantının ilk sunumu İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden Prof. Dr. Osman Arıkan tarafından ‘Elmalı I-II Barajı Havzası Koruma Planı Çalışması’ konusunda gerçekleştirildi. İkinci sunumun, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü’den Doç. Dr. Kemal Güneş tarafından ‘Büyükçekmece Gölü Havzası Özel Hüküm Belirleme Projesi’ konusunda gerçekleştirilmesinin ardından, toplantının soru-cevap kısmına geçildi.

Toplantının sonunda genel değerlendirmede bulunan Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, faydalı bir toplantı gerçekleştirildiğini belirterek, toplantıya ev sahipliği yapan DSİ 14. Bölge Müdürlüğü başta olmak üzere katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.