DSİ Haberler


Resim ve Kompozisyon Yarışmasında Bölge Birincileri Ödüllerini Törenle Aldı

19.04.2019

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nce “Dünya Su Günü Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen “Kimseyi Geride Bırakmamak” temalı Resim ve Kompozisyon Yarışması'nda DSİ 6. Bölge Müdürlüğü sınırları dahilinde birinci olan resim ve kompozisyonlar için dereceye giren öğrencilerin okullarında ödül törenleri düzenlendi.

7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin katılım gösterebileceği şekilde her yıl düzenlenen Resim ve Kompozisyon yarışmasında bu yıl Adana, Hatay, Osmaniye ve Mersin illerini kapsayan DSİ 6. Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasındaki yarışmalarda resim dalında Adana Kasım Sacide Ener Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Irmak ÜNAL, kompozisyon dalında ise Adana Recep Birsin Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Elvin HÜZMELİ birinci oldu.

Bölge birincileri için Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğünce kendi okullarında düzenlenen törenlerde öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi. Öğrenciler ödüllerini ve kendileri için hazırlanmış olan hediyeleri DSİ 6. Bölge Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Hasan BULUT’un elinden aldı.

Bu yıl 6. Bölge Müdürlüğündeki yarışmalarda dereceye giren diğer isimler ise şöyle:

Resim Yarışması

İkincisi: Elif Sude SAYGILI (Kara Hasan Paşa Ortaokulu Dörtyol/HATAY)

Üçüncüsü: Göksel ÇELİK (Özel Bilfen İskenderun Ortaokulu Arsuz/HATAY)

Kompozisyon Yarışması:

İkincisi: Aydanur BİNBİR (Tepebağ Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Seyhan/Adana)

Üçüncüsü: Ece AKIL (TOKİ Köprülü Ortaokulu Yüreğir/ADANA)