DSİ Haberler


"Irak Cumhuriyetinde Sulama Birlikleri Aracılığıyla Sürdürülebilir Sulama Yönetimi Projesi" Çalışmaları Devam Ediyor

12.04.2019

"Irak Cumhuriyetinde Sulama Birlikleri Aracılığıyla Sürdürülebilir Sulama Yönetimi Projesi" kapsamında 8 kişilik Irak ve 2 kişilik JICA yetkilisinden oluşan heyet tarafından 04-17 Nisan 2019 tarihlerinde tamamlanması öngörülen çalışma ziyaretinin 9. Gün programı İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar ile devam etti.  Programa, heyetle birlikte İşletme ve Bakım Dairesi Başkanı ve ilgili personelinin yanısıra Dış İlişkiler Müşaviri Tuncer Dinçergök ve müşavirliğin ilgili personeli de iştirak etti.

12 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen program, sabah saat 9 30 da heyetin, DSİ İşletme ve Bakım Dairesi Başkanı  Dr. Mehmet Uğur Yıldırım’ı nezaket ziyaretini müteakiben İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonunda yapılan sabah oturumunda Daire Başkanı’nın açılış konuşması ve konuya ilişkin değerlendirmeleri ile başlamış, akabinde Tesis Devir ve Denetim Şubesi Müdürü Ş. Aydın Aytaç tarafından yapılan “Sulama Yönetimi ve Sulama Birlikleri” takdimi ile devam etmiş, öğleden sonraki oturumda da Sulama ve Drenaj Tesisleri Şubesi Müdürü Ahmet Şeren tarafından yapılan “ Sulama Planlaması ve Yenileme Projeleri” takdimi ile tamamlandı.

 

Gerek takdimler esnasında gerekse takdimler arasındaki soru - cevap şeklinde gerçekleştirilen istişareler ve değerlendirmeler programın maksadına uygun ve başarılı neticelenmesini sağladı.