DSİ Haberler


Dünya Su Günü Bölge Müdürlüklerimizde Kutlandı

27.03.2019
2019 yılı Dünya Su Günü teması “Kimseyi Geride Bırakmamak” olarak belirlendi.

Uluslararası Dünya Su Günü her yıl 22 Mart’ta tatlısu kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlısu kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanmaktadır. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Mart 1993’te Dünya Su Günü kararının resmi olarak imzalanmasından sonra her yıl dünya çapında kutlanmaya başlanmıştır.

Birleşmiş Milletler tarafından organize edilen bu kutlamalar her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilmektedir. 2019 yılı Dünya Su Günü teması “Kimseyi Geride Bırakmamak” olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında afiş, fotoğraf, kompozisyon ve resim dallarında yarışmalar düzenlendi.

Dünya Su Günü başta Devlet Su işleri Genel Müdürlüğü olmak üzere Bölge Müdürlüklerimiz tarafından da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

“Kimseyi Geride Bırakmamak” temalı 22 Mart Dünya Su Günü, DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve DSİ personelinin katılımıyla Bursa Bölge Müdürlüğümüzde düzenlenen törenle kutlandı. Resim ve Kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri Bölge Müdürü Hayati Çelenk tarafından takdim edildi. Tören, hatıra fotoğrafı çekimi ardından sona erdi.


Genel Müdürlüğümüzde düzenlenen ödül törenine video konferansla bağlanıldıktan sonra dereceye giren öğrencilere DSİ 4. (Konya) Bölge Müdürümüz Birol Çınar tarafından çeşitli hediyeler verilirken, okul idarecilerine de plaket takdim edildi.

DSİ 7. (Samsun) Bölge Müdürlüğümüzde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, protokolün konuşmalarıyla devam etti. DSİ Tanıtım filmlerinin gösteriminin ardından, “Dünya Su Günü Resim ve Kompozisyon Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Tören, hatıra fotoğrafı çekimi ardından sona erdi.

‘22 Mart Dünya Su Günü Resim ve Kompozisyon Yarışması’nın İstanbul’da dereceye giren çalışmaları için 22.03.2019 tarihinde DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü’nde ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninin ardından Bölge Müdürlüğü Yönetimi ile ödül alan öğrenciler, aile ve öğretmenleriyle birlikte günün anısına toplu olarak fotoğraf çektirdiler.

DSİ 19. Bölge Müdürlüğü tarafından “22 Mart Dünya Su Günü” kapsamında Sivas Merkez Başsöğüt ve Olukman Ortaokulları ziyaret edilerek resim ve kompozisyon yarışmalarına katılan öğrenciler ödüllendirildi. Bölge Müdürü İsmail Kaya ve Bölge Müdür Yardımcısı Tarık Pasin başta olmak üzere öğrencilerle birlikte okul sahasında ağaçlandırma çalışması yapılan etkinlikte okullara ve öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

2019 yılı teması “Kimseyi Geride Bırakmamak” olan Dünya Su Günü, “ DSİ 24. Bölge Müdürlüğümüz Konferans Salonunda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Devlet Su işleri Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri 24. Bölge Müdürlüğünün faaliyetlerini anlatan tanıtım filmleri gösterildi. İlköğretim 7. ve 8. Sınıflar arasında düzenlenen kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim edildi.