DSİ Haberler


Uzunlu Sulaması Yenilemesi Projesi Halkın Katılımı Toplantısı Gerçekleştirildi

29.01.2019

Devlet Su işleri 12. (Kayseri)  Bölge Müdürlüğü tarafından Yozgat Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulunda 23.01.2019 tarihinde Saat 14.30’da Dünya Bankası Finansmanı ile gerçekleştirilmesi planlanan Uzunlu Sulaması Yenileme Projesi için Halkın Katılımı Toplantısı kalabalık bir çiftçi katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya; Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, DSİ 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Şükrü Erol, Uzunlu Sulaması ile ilgili çalışmaları yürüten DSİ Yozgat Şube ve Bölge persenelleri, Boğazlıyan Sulama Birliği Yönetimi, Köy, Mahalle Muhtarları ve kalabalık bir halk katılım sağladı.

Kaymakam, Belediye Başkanı ve Bölge Müdür Yardımcısının selamlama konuşmalarından sonra Çevresel ve Sosyal Yönetim Planı’nı hazırlayan Çevre Mühendisi Ahmet Özdemir tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

Geniş yer verilen Soru-Cevap kısmında sorular muhatapları tarafından cevaplandırılıktan sonra Bölge Müdür Yardımcısı Şükrü Erol bütün katılımcılara teşekkür ederek Halkın Katılımı Toplantısını sonlandırdı.

Dünya bankası Türkiye Sulama Modernizasyonu Projesi, Yozgat Boğazlıyan Uzunlu Sulaması Yenileme Projesi, Çevresel ve Sosyal Yönetim Planı, DSİ 12. Bölge Müdürlüğü Planlama Şube Müdürlüğünce hazırlanmakta olup 31 Ocak 2019 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır.