DSİ Haberler


Sulama Birlikleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

12.09.2018

DSİ 19. (Sivas) Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda 5 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya Genel Müdürlüğümüz İşletme Bakım Daire Başkanı Mehmet Uğur Yıldırım, İşletme Bakım Daire Başkan Yardımcısı Hakkı Kılavuz, Mühendis Abdullah Oy’un yanı sıra Bölge Müdürü İsmail Kaya, Bölge Müdür Yardımcısı Uğur Şahin, İşletme Bakım Şube Müdürü Süreyya Kutluca, 191. Şube Müdürü  Zafer Aslan, 192. Şube Müdürü Veli Aygül, Bölge Ziraat Mühendislerinden Ayşegül Yıldız Elevülü, Betül Kübra Küçük, Aysel Kaya ve sulama birlik başkanları, birlik müdürleri ve birlik saymanları katıldı.

Toplantıda, birlik başkanlarından birliklerin genel durumu hakkında bilgiler alınarak birlikleri devraldıkları tarihten itibaren nasıl bir program izledikleri konuşuldu.

Birlik müdürleri ve saymanlardan birliklerin mali durumları, araç-gereç varlıkları, ihtiyaçları, sulama oranları ve sulama randımanları hakkında bilgiler alındı.

Birlik başkanlarının bu süreçte köy muhtarları ve sulayıcı vatandaşlar ile birebir görüşmeler yaparak suyun daha verimli ve etkin kullanılması için ortaklaşa bir çalışma yürütülmesi gerektiğinin önemi vurgulandı.