DSİ Haberler


DSİ 1. Bölge Müdürlüğü’nde Arazi Çalışmalarına Devam Ediliyor

10.09.2018

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, ülkemizin sahip olduğu su kaynakları değerlendirerek, yörede yaşayan insanlarımızın gelir düzeyini ve yaşam kalitesini yükseltmeyi, bölgeler arası gelişmişlik farklarını gidermeyi ve ulusal düzeyde ekonomik gelişme ve sosyal istikrar hedeflerine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir.

Bu nedenle DSİ 1.(Bursa) Bölge Müdürlüğümüz tarafından çalışmaları devam eden işlerimizin yanı sıra yöredeki toprak ve su kaynaklarının tarımsal faaliyetler çerçevesinde ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlamasına yönelik taleplerin değerlendirilmesi ve gelecek yıllarda yapılacak işlerimizi belirlemek amacıyla arazi çalışmalarına devam ediliyor.

Bölge Müdürlüğümüz tarafından Kocaeli İli, Gölcük ilçesi, İrşadiye Mahallesi ve Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Narlıca Mahallelerine gidilerek yöre halkının talepleri dinlenildi ve muhtarlarla birlikte arazide incelemelerde bulunuldu.  Talep edilen Gölet aks yeri ve rezervuar alanlarının topografyası incelenerek jeolojik durumuna bakıldı. Etüd çalışmaları kapsamında gerekli notlar alındıktan sonra iyi dilek ve temennilerin sunulması ile birlikte arazi çalışmaları sona erdi.