DSİ Haberler


Adana Valisi Mahmut Demirtaş DSİ Projelerini Değerlendirdi

08.08.2018

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, DSİ 6. (Adana) Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Vali Demirtaş, öncelikle 6. Bölge Müdürü Abdul Kasım Sarımehmet’i makamında ziyaret ederek, Adana’da ki yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Makamdaki ziyaretin ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin de yer aldığı toplantıya geçildi.

DSİ 6. Bölge Müdürü Abdul Kasım Sarımehmet ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, kurumların faaliyetleri ve bu güne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Mahmut Demirtaş’a bilgi verdi.

Vali Demirtaş teşekkür ederek, yaptığı açıklamada “İlimizi marka kent yapmak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kurum yetkililerimize verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ediyor, çalışmaların da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Toplantı kurum yetkililerinin sunumlar eşliğinde bilgi vermesiyle son buldu.

Ayrıca; toplantıdan bağımsız olarak DSİ 6. Bölge Müdür Yardımcısı Emrah Kaplan ve 61. Şube (Adana) Şube Müdürü Hakan Kaya'da, Vali Mahmut Demirtaş'a Adana İmamoğlu Sulama Projesi hakkında bilgi verdi.

İncelemelerinin ardından Vali Demirtaş, ilimizde sulanmadık arazi bırakmamak adına çalışmaların hızla devam ettiğini ve bu kapsamda, İmamoğlu Ovası’nı kapalı sistem basınçlı borulu sulama şebekesiyle, modern bir şekilde sulayacak olan yapı çalışmalarının sürmekte olduğunu vurgulayarak, "İmamoğlu Ovası’nın sulanmasına çok büyük yatırımlar yapan Devletimize, Hükümetimize ve Bakanlarımıza teşekkür ediyor, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.