DSİ Haberler


Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu Hınıs Başköy Barajında İncelemelerde Bulundu

03.08.2018

DSİ 8. (Erzurum) Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu DSİ yatırımı olan Erzurum Hınıs Başköy Barajındaki çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan incelemeye Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar Karagöz, Barajlar ve HES Şube Müdürü Volkan Gezder, 81. Şube Müdürü Nurullah Soylu Kontrol Mühendisleri ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Başköy Barajı şantiyesinde Hınıs Kaymakamı Bülent Ay ve Hınıs Jandarma Komutanı Yüzbaşı Suat Aktürk ile bir araya gelen Köleoğlu Hınıs İlçesine yapılan yatırılar hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Daha sonra tamamlanmasıyla hizmete alındığında 205 bin 350 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak böylelikle bölge arazilerinin verimini artıracak ve yöre halkının geliri ile istihdamına çok önemli katkı sağlayacak olan Hınıs Başköy barajı inşaatında bir dizi incelemede bulundular.

Yapılan incelemeler sonrası Hınıs Kaymakamı Bülent Ay Bölge Müdürü Köleoğlu ve beraberindeki ekibine yapılan hizmetlerdeki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek bundan sonraki yapılacak olan hizmetlerinde başarı dileğinde bulundu.