DSİ Haberler


Devlet Su İşleri Hatay Yatırımları ile Dikkatleri Üzerine Çekti

22.01.2018

Hatay İl Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı 1. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu Başkanlığında, Hatay Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonunda yapıldı.

Vali Yardımcısı Çakıroğlu yaptığı açılış konuşmasında; “Hatay’da, yatırımcı kurum ve kuruluşların tüm paydaşlarıyla bir araya gelerek 2017 yılının genel bir değerlendirmesi ile 2018 yılına ait planlamaların istişare edileceği bu toplantının Hatay için hayırlı sonuçlar getirmesi temennisinde bulundu.”

Çakıroğlu konuşmasında; “Genel ve özel bütçeli kuruluşların 2017 yılı yatırımları için harcadığı ödenek büyüklüğüne göre yapılan sıralamada,  Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü 150 Milyon 68 Bin TL ile açık ara fark ile birinci sırada,  Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü 137 Milyon 532 Bin TL ile ikinci sırada, Mustafa Kemal Üniversitesi 73 Milyon 165 Bin TL ile üçüncü sırada yer almıştır” dedi.

Toplantıya Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu’nun yanı sıra, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, DSİ 6. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, Karayolları 5. Bölge Müdürü Yakup Dost,  DSİ 63.Şube Müdürü Mehmet Ekinci ve diğer Kurum Müdürleri katıldı.