DSİ Haberler


DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nde Destek Hizmetleri Semineri Başladı

09.11.2017

DSİ Genel Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda 6/10.11.2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan “Destek Hizmetleri Semineri” DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde başladı. Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Hasan Çakıryılmaz’ın başkanlık ettiği seminere, DSİ 14. Bölge Müdürü Sedat Özpınar, Daire Başkan Yardımcıları, Şube Müdürleri ve ilgili çalışanlar iştirak etti.

Seminerin açılış konuşması DSİ 14. Bölge Müdürü Sedat Özpınar tarafından gerçekleştirildi. Konuşmasında Büyük İstanbul İçme suyu Melen Projesi ve inşaatı devam eden Melen Barajı hakkında katılımcıları bilgilendiren Sedat Özpınar, DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nce yerine getirilen dere ıslah çalışmaları başta olmak üzere diğer faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Vizyonu su kaynaklarının geliştirilmesi, korunması ve yönetilmesi olan DSİ’nin, çalışanlarına büyük görev ve sorumluluk düştüğünü belirten, bu hizmetleri özveriyle gerçekleştiren çalışanlara hak ettikleri ortam ve imkânları sağlamanın Destek Hizmetleri Şube Müdürlükleri’nde görevli personelin başlıca görevi olduğunu ifade etti. Bölge Müdürü, çalışanların üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirerek, şeffaf ve doğru bir biçimde hizmet alanlarına yansıtabilmesinin üstün gayret ve fedakârlıklarla yapılacak çalışmalara bağlı olduğunu ifade etti.  Seminerde insana yönelik verilen hizmetler sırasında karşılaşılan sorunların ve hizmetin kalitesini arttırmak amacıyla neler yapılabileceğinin belirleneceğini söyleyen Sedat Özpınar, seminerin başarılı geçmesi ve faydalı olması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı. 

DSİ 14. Bölge Müdürü Sedat Özpınar’ın konuşmasının ardından “DSİ 14. Bölge Müdürlüğü Tanıtım Filmi” izlendi. Tanıtım Filminin izlenmesinin ardından Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Hasan Çakıryılmaz kürsüye davet edildi.

Konuşmasında seminer programı hakkında katılımcıları bilgilendiren Daire Başkanı Hasan Çakıryılmaz, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının faaliyet alanının insan odaklı olduğuna vurgu yaparak, hizmetlerde güç birliğiyle daha iyisinin yapılmasına gayret edildiğini söyledi. Faaliyetlerde mevzuatlara uygun hareket etmenin öneminin altını çizen Daire Başkanı, tesis kalitesini arttırmak için çalışmalara devam edildiğini ve bunun sağlanması için Destek Hizmetleri Şube Müdürleri başta olmak üzere, ilgili şeflere ve tesis sorumlularına önemli görevler düştüğünü sözlerine ekledi. Tesis gelirlerinin arttırılmasının, sunulan hizmet kalitesinin arttırılmasındaki önemine değinen Daire Başkanı Hasan Çakıryılmaz, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim planları hakkında da bilgi verdi. Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın en önemli faaliyet alanlarından birinin tanıtım faaliyetleri olduğunu, hazırlanan tanıtım filmlerinin kurum faaliyetlerini öne çıkarmada çok önemli olduğundan daima güncel tutulup, paylaşıma hazır olması gerektiğini ifade etti. Proje maketleri, proje tanıtım filmleri ve animasyon yapımı konularında Bölge Müdürlüklerinin hassasiyet göstermesi gerektiğini söyleyen Hasan Çakıryılmaz, Daire Başkanlığınca hazırlanan kamu spotları hakkında da katılımcıları bilgilendirerek, LED ekranların sürekli ve etkin kullanımının önemine değindi. Seminere ev sahipliği yapan Bölge Müdürü Sedat Özpınar başta olmak üzere, DSİ 14. Bölge Müdürlüğü çalışanları ile katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Daire Başkanı Hasan Çakıryılmaz’ın konuşmasının ardından katılımcılar günün anısına toplu olarak fotoğraf çektirdiler.