DSİ Haberler


Kocaeli Karamürsel İçme Suyu Tesisleri Proje Teknik Raporu Çalışmaları Tamamlandı.

08.11.2017

DSİ, Kocaeli’ne yaptığı tesislerle halkımızın içme ve kullanma suyu ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. “Kocaeli Karamürsel İçme suyu Tesisleri Proje Teknik Raporu” DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Albostan, Planlama Şube Müdürü Mustafa Gördeli ve Şube personelinin katılımıyla, DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda imzalanarak tasdik için DSİ Genel Müdürlüğüne gönderildi.

Kocaeli Karamürsel İçme suyu Tesisleri Proje Teknik Raporu işinin amacı, İhsaniye ve Avcıdere Barajlarından Kocaeli İlinin Gölcük ve Karamürsel ilçeleri ile bu iki ilçe arasındaki sahil şeridinde yer alan, bu ilçelere bağlı, özellikle sahil kesimindeki mahallelerin (Dereköy, Ereğli, Değirmendere, Halıdere, Hisareyn, İhsaniye, Ulaşlı, Yazlık v.b.) uzun vadede sağlıklı ve yeterli içme, kullanma suyu teminidir.

Bu amaçla tahsis edilen toplam 0,807 m3/s’lik (yıllık 25,44 milyon3) suyun ana isale hattı, arıtma tesisi yeri, arıtmadan ayrılarak mevcut içme suyu sistemine ait depolar ve önerilecek depolara giden bağlantı hatları, yeni su depoları, terfi merkezleri vb. gerekli içme suyu tesisleri dağıtım hatları ile gerekli tesislerin planlanması Teknik Rapor kapsamında yer almaktadır.