DSİ Haberler


Yalova İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu 2017 Ekim Toplantısı Gerçekleştirildi

03.11.2017

Yalova İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu, 2017 yılı Şubat ayı toplantısı, Yalova Vali Yardımcısı Sayın Dr. Ahmet Kurt Başkanlığında 31.10.2017 tarihinde Yalova Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıda, DSİ 15. Şube Müdürü Cahit Aşkan tarafından, Su Yönetimi Genel Müdürlüğünce hazırlanarak 16.10.2017 tarihinde askıya çıkarılan Yalova Gökçe Barajı Gölü Havzası Özel Hükümleri Taslağı hakkında, kurumlardan görüş-öneri ve varsa itirazların beklendiği ifade edilerek, Yalova’ya içme suyu sağlayan Gökçe Barajı havzasının korunması için kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun önemine değinildi.

Yalova Vali Yardımcısı Sn. Dr. Ahmet Kurt tarafından ise, öncelikle Yalova ilinin artan su ihtiyacına yönelik kurumların ne gibi plan ve projeler geliştirdiği, su ihtiyacının karşılanması için yapılan çalışmaların güncel durumu konusunda ilgili kurum temsilcileri tarafından bilgiler verildi.

İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısına, Devlet Su İşleri 1. Bölge Müdürlüğü, Yalova Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği,  İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, İl Meteoroloji Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İlbank A.Ş. Bölge Müdürlüğü, Yeşil Körfez Su Birliği Başkanlığı, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Karayolları 14. ve Kamu-Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürlükleri temsilcileri tarafından katılım sağlandı.