DSİ Haberler


Gaziantep İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

01.11.2017

20 Mayıs 2015 tarih ve 29361 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Havza Yönetim Heyetlerinin Teşekkülü, Görevleri, Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uygulaması kapsamında koordinatörlüğünü Gaziantep Valiliği, sekretaryasını Kahramanmaraş DSİ 20. Bölge Müdürlüğünün yaptığı, Gaziantep İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu 2017 yılı 3. toplantısı 25 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 14.00’da Gaziantep Valiliği   konferans salonunda gerçekleştirildi.

Gaziantep Vali Yardımcısı Alaaddin Serdar POLAT Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, DSİ 20. Bölge Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Uğur Yıldırım, Havza Yönetimi İzleme ve Tahsisler Şube Müdürü M. Durmuş Keçik, 202. Gaziantep Şube Müdürü Şefik Öztürk, İşletme ve Bakım Şube Müdürü Adnan Eken ile İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulunda yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantıda DSİ 20. Bölge Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Uğur Yıldırım, “Hancağız Barajı Dipsavak Tünelinde Meydana Gelen Kaza ve Yaşanan Gelişmeler” ile ilgili, DSİ 20. Bölge Jeoteknik Hizmetler ve YAS şube Müdürlüğü Jeoloji Mühendisi Yılmaz Sıddık Doğruluk “Gaziantep Şehir Merkezinde Açılan Yeraltı Kuyu Suları” ile ilgili, Gaziantep Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü, “Hancağız Barajındaki Kirlilik” ve Gaski Genel Müdürlüğü ise “Yeraltı Suları” konusunda sunumlar yaptı.