DSİ Haberler


Bursa İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

01.11.2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 20.05.2015 tarih ve 29361 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Havza Yönetim Heyetlerinin Teşekkülü, Görevleri, Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ" gereğince Bursa İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu 2017 yılı üçüncü toplantısı, Bursa Vali Yardımcısı Sayın Ergun Güngör’ün Başkanlığında, 31.10.2017 tarihinde Bursa Çarşamba Valilik Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.   

 

Söz konusu toplantıya, DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, Kestel Belediye Başkan Yardımcısı Mert Vahit Arslan, DSİ 1. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Albostan, Bursa Orman Bölge Müdür Yardımcısı Fahri Sönmezoğlu, BUSKİ Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Necat Yardımcı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halil Turgut, DSİ 1. Bölge Müdürlüğü Havza Yönetimi İzleme ve Tahsisler Şube Müdürü Kenan Akyürek, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü temsilcisi Onurhan Altın, Uludağ Üniversitesi öğretim üyeleri ile Bursa kamu kurum/kuruluşlarının ve organize sanayi bölge müdürlüklerinin temsilcileri katılım sağladı.

Toplantıda; Su Yönetimi Genel Müdürlüğü temsilcisi Onurhan Altın tarafından “Sakarya ve Susurluk Havzaları Taşkın Yönetimi Planlarının Hazırlanması Projeleri” ve DSİ 1. Bölge Müdürlüğü Havza Yönetimi İzleme ve Tahsisler Şube Müdürü Kenan Akyürek tarafından “Dere Yataklarına Yapılan Müdahaleler ve Taşkın Riskleri Hakkında Genel Değerlendirme” ile “Taşkın Seviyesini İşaretleme Hakkında Bilgilendirme” konularında sunumlar yapılarak, sunumlar sonrası katılımcıların soru, görüş ve önerileri paylaşıldı.