DSİ Haberler


Aile İçi İletişim Semineri Düzenlendi

30.10.2017

DSİ 12.(Kayseri)  Bölge Müdürlüğü personeline yönelik olarak 25 Ekim 2017 tarihinde “Aile İçi İletişim” konulu seminer düzenlendi.

Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde Şube Müdürü Kadir Yılmaz tarafından aile bireyleri arasında iletişi, eşler arasındaki çatışmalar ve toplumsal ruh halindeki sorunlar ile bunlara yönelik çözümlerin yer aldığı Aile İçi İletişim Semineri birimlerden gelen personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kadir Yılmaz sunumunda, ülkemizde boşanma oranlarında artışın son yıllarda çok dikkat çekici olduğunu bu kıyasen evlenme oranlarında da azalama olduğunu altını çizerek ailede yaşanan bu depremin bir dalga gibi toplumu ve ülkeyi etkilediğine vurdu yaptı. Eşlerin öncelikle kendisini iyi tanıması ve karşı cinsini yani eşinin de fizyolojik özellikleriyle birlikte biyolojik ve ruhsal yapısının da iyi bilinmesi gerektiği dile getirdi. Sorunların çözümün eşlerin birbirini iyi anlamasından ve eşine değer vermesinden geçtiğini söylerken fedakarlığın ve empati kurmanın da bu çözümde ayrılmaz bir unsur olduğu üzerinde durdu.

İletişim yollarının çeşitlendiği ve hızlı ilerlediği şu dönemde sağlıklı bir iletişimin aile bireyleri arasında kurulamaması yaşadığımız zamanın bir diğer sorunu olarak dile getiren Kadir Yılmaz, doğru iletişim de bütün benliğinizle karşınızdakine odaklanmanın gerekliliğinin önemine değindi.

Karşılıklı söyleşi havasında geçen seminerde son olarak toplumsal ve ülkeler arası sorunların çözümünün ailenin temellerinin sağlam olmasında geçtiğine dikkat çekerek mutlu ailelerden mutlu çocuklar yetişeceğinin asla unutulmaması gerektiği son söz olarak dile getirildi.