DSİ Haberler


Ereğli İvriz Sağ Sahil Yenileme İşi İncelendi

24.10.2017

DSİ 4. Bölge Müdürü Birol Çınar, Bölge Müdür Yardımcısı H. Koray Bilgi, DSİ 43. (Ereğli) Şube Müdürü H. Kürşat Civelekoğlu ve ilgili personelden oluşan heyet, 24 Ekim Salı günü “Ereğli İvriz Sağ Sahil Sulaması Yenileme İnşaatında incelemelerde bulundu.

Heyet, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven'i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Kurumumuzca Ereğli ilçesine yapılan yatırımlar ile proje, planlama ve inşaat aşamasındaki işlerin son durumları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ereğli Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından, 247 bin 150 dekar tarımsal araziye basınçlı borulu şebeke ile sulama imkânı sağlayacak olan “Ereğli İvriz Sağ Sahil Sulaması Yenileme İnşaatı” şantiye sahasına geçilerek çalışmaların yerinde incelendi.

İncelemenin ardından, Bölge Müdürü Birol Çınar’ın başkanlığında şantiye binasında düzenlenen toplantıda; işin ilerleyişi, çalışmalarda gelinen aşama değerlendirildi. Kamulaştırma işlemlerinde yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Çalışma programına uyulması ve diğer konularda gerekli talimatların verilmesinin ardından toplantı sona erdi.