DSİ Haberler


İmrahor Vadisi (Kanal Ankara) Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

18.09.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen ve Başkentin yeni yüzü İmrahor Vadisi (Kanal Ankara) Projesi değerlendirme toplantısı, 15 Eylül 2017 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirildi.  Toplantı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ilgili teknik personeli, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve ilgili Teknik Personel ile Proje firması yetkililerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Başkent Ankara’nın Çehresini Değiştirecek Bir Projeye İmza Atılıyor

DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Bölge Müdürü  Dündar; “Ankara ilimizin en önemli doğal değerleri ve potansiyelleri arasında yer alan İmrahor Vadisi (Kanal Ankara) Projesinde, yeşil alan, çevre koruma, rekreasyon, dinlence, eğlence, spor, sağlık, turizm gibi hizmetler ve etkinliklerle Başkent halkının buluşturulmasına yönelik olarak hazırlandığını, bu çerçevede hazırlanan imrahor vadisi dere ıslah projesinin de bu ihtiyaca cevap verecek şekilde ıslahının yapılmasının önem arz ettiğini belirtti. 

Toplantıda yapılan proje sunumunda Ankara ilimize yapılacak olan yatırımlar animasyon ile gösterildi, dünya çapında mimari övgü kazandıracak olan proje ile Ankara muhteşem bir görünüme sahip olacak. Sunumun ardından proje ile ilgili imrahor vadisi dere yatağı ıslahı, İncesu sel kapanın durumu, rüsup tutucu önlemler, kapasiteleri, bağlantıları gibi konularla alakalı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığının talepleri ve değerlendirmeleri ile bu projenin gerçekleştirilmesi sırasında Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığı tarafından alınması gereken önlemler ve çalışmalar istişare edildi.

Toplantıda ortaya konan veriler ve değerlendirmeler ışığında, yüklenici firmaya ve ilgili personele gerekli talimatlar verildi.