DSİ Haberler


DSİ Adana Lojmanlarında Çocukların Fidan Dikme Sevinci

12.04.2017

Devlet Su İşleri 6. (Adana) Bölge Müdürlüğü Barajiçi Lojmanları sahasında DSİ 6. Bölge Müdürlüğü Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri tarafından,  başta çam olmak üzere değişik türlerde fidanlar dikildi.

Fidan dikimi ailelerin hazırlamış olduğu piknik malzemeleri ve palyaço oyunlarıyla sosyal bir etkinliğe dönüştü. Çocuklar tarafından ortaklaşa dikilen fidanlara yine ilk can suyunu da çocuklar verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğüne bağlı Karaisalı Orman İşletme Şefliği tarafından çocukların dikmeleri için getirilen fidanların yanı sıra günün anısına birer de hediye paketi verildi.

Miniklerimize doğaya sahip çıkma bilincinin aşılanması düşüncesiyle gerçekleştirilen etkinlikte; DSİ ailelerimizin ortak kullanım alanındaki doğal görüntüyü fidan dikerek güzelleştiren, gün boyunca açık alanda eğitici oyunlar oynayan, doğayı koruma ve temiz tutma hakkında hikayeler dinleyen çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değerdi.

Fidan dikme etkinliği, oynan oyunlar ve yapılan pikniğin ardından minikler tarafından gerçekleştirilen çevre temizliği ile sona erdi.