DSİ Haberler


DSİ Spor Türkiye Finallerinde

11.04.2017
Malatya’da düzenlenen U-15 Türkiye Gençler Futbol şampiyonası 2.kademe maçlarına katılan DSİ Spor rakiplerini birer birer devirip gurup şampiyon olarak Türkiye finallerine katılma hakkı elde etti.

Diyarbakır DSİ Spor, Mersin Adonis Çiftlikköyspor, Gaziantep Şehit Kamil Belediyespor, ve Şanlı Urfa Viranşehir sporun katıldığı, tek devreli lig usulü ile oynanan maçlarda DSİ spor ilk maçında gurubun güçlü ekiplerinden Mersin Adonis Çiftlikköy spor 2-0,ikinci maçında Gaziantep Şehit Kamil Belediyesporu 1-0 ve son maçında Şanlı Urfa Viranşehir spor ile 0-0 berabere kalarak topladığı 7 puanla gurup şampiyonu oldu.

Türkiye geneli 1800 takımın mücadele ettiği U-15 Gençler futbol Liginde Dsi spor 1 ve 2.kademe maçlarında elde ettiği bu başarılı sonuçlardan sonra Türkiye’de 4 takım arasına girerek yarı final oynama hakkı elde etti.

2011-2012 futbol sezonunda Konya’da düzenlenen U-15 Gençler Türkiye şampiyonası finallerinde Samsun Kadıköy sporu 2-0 yenerek Türkiye Şampiyonu olan DSİ spor aynı başarıyı tekrarlamak istiyor.

Takımın Teknik Sorumlusu Ahmet Tanış’ın yaptığı açıklamada;” Malatya ilinde düzenlenen 2.kademe maçlarında gerçekten çok güçlü ekipler ile karşılaştık. Malatya’da oynadığımız tüm maçlarda hiç bir zaman oyun disiplininden kopmayan futbolcularım oynadıkları maçlarda Cesur ve mücadeleci oyun anlayışlarına oyun zekâlarını da katarak harikalar yarattılar. Yüreği güzel kendileri daha güzel tüm futbolcu kardeşlerimin alınlarından öpüyorum. DSİ spor un aldığı bu başarılı sonuçlar asla tesadüf değildir. Başarı; doğru yerde doğru zamanda, doğru yapılanma ile birlikte ilkeli ve düzenli çalışmaların bir sonucudur. Bu düşüncelerle Bize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Bölge Müdürümüz Murat Dağdeviren olmak üzere kulüp Yöneticilerimiz, Kurum ve kulüp çalışanları, Sporcu aileleri ve tüm sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum.” dedi.