DSİ Haberler


DSİ Spor Şampiyonluğa Alıştı

03.04.2017

Muş İlinde düzenlenen U-17 Türkiye Gençler Futbol Şampiyonası 1.kademe maçlarında Diyarbakır kentini temsil eden Diyarbakır DSİ Spor gurupta birinci olarak şampiyonluk ipini göğüsledi.

4 takımın mücadele ettiği grup şampiyonası ilk maçında Bitlis Güroymak Spor ekibi ile karşılaşan DSİ Spor maçı 8-1 gibi farklı bir skorla kazandı. Final maçında da Bingöl Yaşam Sporu 4-0 yenen DSİ Spor aldığı bu başarılı sonuçlardan sonra Türkiye’de son 20 takım arasına kalarak 2.kademe maçlarına gitme hakkı elde etti.

Kulüp Başkanı Metin Güneş’in yaptığı açıklamada; ” Geçen hafta Kahramanmaraş’ta U-15 takımımızın başarısının ardından bu hafta da U-17 takımımızın başarısı camiamızda büyük bir sevinç yaratmıştır. Bize bu sevinci yaşatan Teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimi cani gönülden tebrik ediyorum. DSİ Spor son yıllarda tesisleşme ile birlikte çağdaş, yenilikçi spor anlayışı ile gençlere yönelik yaptığı yatırımların uzun vadede semeresini almaya başladığı bu günlerde bize her zaman desteklerini esirgemeyen,  Başta DSİ 10.Bölge Müdürümüz Sporsever Murat Dağdeviren olmak üzere Yönetim Kurulu arkadaşlarım, Kulüp çalışanları ve tüm DSİ kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. DSİ spor olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılarımızın artarak devam edeceğine inanıyorum.” dedi.