DSİ Haberler


DSİ’nin Yardım Eli Kahramanmaraş Cağlayancerit Yeşiloba İlkoluna Uzandı

31.03.2017

1963 yılında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarının başlattığı ve her yıl gönüllülük esasına göre artarak devam ettirdiği “Köy Okullarına Yardım Kampanyası” ile eğitim çağındaki öğrencilerimizin temel ihtiyaçları karşılanıyor. Genel Müdürlüğümüz yaptığı çalışmalarla Ülkemize kazandırdığı önemli projelerin yanında maddi imkanlardan yoksun öğrencilerimize kırtasiye ve giyim yardımı gibi sosyal alandaki yardımlaşma faaliyetlerini de gönüllülük çerçevesinde sürdürüyor.

Bu kapsamda belirlenen, Kahramanmaraş–Çağlayancerit–Yeşiloba İlkokulu öğrencilerine dağıtılmak üzere DSİ çalışanlarından  toplanan yardım malzemeleri tedarik edilerek bölgemize gönderildi.

DSİ 20. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle yardım malzemeleri Kahramanmaraş–Çağlayancerit–Yeşiloba İlkokulu öğrencilerine dağıtımı sağlandı. Törene, Kahramanmaraş Çağlayancerit Kaymakamı Oğuz Cem Murat, DSİ 20. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztürk, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Ali Kazancı, Jeoteknik Hiz. ve YAS Şube Müdürü Mehmet Kuruçay, İçmesuyu ve Atıksu Şube Müdürü Fatih Akar, Gaziantep Şube Müdürü Şefik Öztürk, DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hiz. ve YAS D. Başkanlığından Gül Ertekin, Kamulaştırma Daire Başkanlığından Mehtap Gül, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katılım sağladı.