DSİ Haberler


Orman ve Su İşleri Bakanlığı Mobil Tanıtım Aracı Konya'da

09.01.2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca; suyun bilinçli tüketilmesi, ormanların yangınlar ile diğer tehlikelere karşı korunması ve tabii değerlerimize sahip çıkılması hususlarında halkın genel bilinç ve farkındalık düzeyinin artırılması amacıyla mobil tanıtım araçları ile gerçekleştirilen tanıtım programının Konya’daki etkinlikleri 8 Ocak 2017 tarihinde yapıldı.

Selçuklu İlçesinde bulunan Kulesite Alışveriş ve Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen etkinliklere; DSİ 4. Bölge Müdürü Birol Çınar, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürü Yılmaz Kocaman, Konya Orman Bölge Müdürü Bekir Karacabey ve Meteoroloji 8. Bölge Müdür Vekili Zekeriya Taştan ile  Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın bağlı birimlerinde görev yapan yöneticiler ve çalışanlar iştirak ettiler. 

Etkinliklerin açılışında Bölge Müdür Yardımcımız M. Muhittin Özyalvaç kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kurumların yatırımları ve gerçekleştirdiği çalışmaları paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, etkinliğe katılan vatandaşlara ve çalışmalarından dolayı Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşların tüm personeline teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Halkımızın yoğun ilgi gösterdiği programda; DSİ, OGM, DKMP Bölge Müdürlükleri tarafından hazırlanan baraj maketleri ve fotoğraf sergisi katılımcılar tarafından gezildi. DKMP Tiyatro Grubu doğal hayatı koruma temalı oyun gösterimi gerçekleştirildi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Halk Oyunları Ekibinin folklör gösterisinin ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ nın tanıtım anketi yapıldı.Ankete katılan tüm katılımcılara çekilişle çelik su matarası,okul çocukları için bere ve kaşkol,  kırtasiye seti, ayrıca 3’er katılımcı için DSİ sosyal tesislerinde ailecek akşam yemeği, Orman Genel Müdürülüğü’nün itri ve şifalı bitkiler seti, DKMP 8. Bölge Müdürlüğünün Yaban Hayatını Koruma Gözlem Merkezine (Bozdağ) gezi  hediyeleri verildi.