Kırşehir İçme Suyu Arıtma Tesisinde Yeni Kuyu Çalışmaları Devam Ediyor

03.08.2020

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Kırşehir İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde Yeni Kuyu Çalışmaları Devam Ediyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Kırşehir iline yaptığı yatırımlarla ilimizin bereketli topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Kırşehir ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Kırşehir içmesuyu arıtma tesisi inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. İş kapsamında bugüne kadar tesisin saha kazıları (Giriş Debimetre odası, Difüzörlü Havalandırma Yapısı, Paket Arıtma, Membran Binası, Çamur Yoğunlaştırma Tankı, Dekantör Binası, Trafo Binası, Bekçi Binası, İdari Bina, Teknik Kanallar) tamamlandı.

Kazıların bitirilmesi ile İdari Bina Bodrum kat ve 1. Kısım Giriş Bölümü Temel ve Perdeler, Membran Binası 1. Kısım  Temeli , Paket Arıtma Tesisi 1. Kısım Temeli, Dekantör Binası Temeli ve Teknik Kanal imalatı yapılmıştır. Çalışmalar program dâhilinde devam etmektedir. Fiziki gerçekleşme seviyesi yaklaşık %9 olan işin tamamlanması ile birlikte Kırşehir’in özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı ciddi oranda azaltılacaktır.Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Devlet Mahallesi , İnönü Bulvarı No:16      06420    Çankaya / ANKARA             Telefon : +90 312 454 54 54