Ağrı İl Merkezi Taşlıçay Deresi Islah Çalışması Devam Ediyor

24.07.2020

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Ağrı’ya yaptığı yatırımlarla bereketli topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Ağrı ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Ağrı il merkezinden geçen Taşlıçay deresinde yapılacak olan çalışma Ağrı’nın çehresini değiştirecek yeni sosyal yaşam alanları kazandıracak. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak Ağrı’ya baraj, gölet ve sulama tesislerinin yanı sıra ıslah çalışmalarıyla da çiftçilerimizi desteklemeye devam ediyoruz.

Ağrı’nın Çehresini Değiştiriyoruz

Ağrı ilimizin çehresini değiştirecek olan ve çalışmaları devam eden Taşlıçay Deresi ıslah çalışmasında bu güne kadar 1350 metre beton duvar imalatı, 600 metre kılavuz kanallı taban beton kaplama, 1000 metre ferforje imalatının tamamlandı. Çalışmaların tamamlanmasıyla Ağrı il merkezinde bulunan Taşlıçay Deresi cazibe merkezi haline gelecek.

Projede fiziki olarak %65 gerçekleşme sağlandı, çalışmaların 2020 yılında tamamlanması hedefleniyor.Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Devlet Mahallesi , İnönü Bulvarı No:16      06420    Çankaya / ANKARA             Telefon : +90 312 454 54 54