Duyurular


2020 Yılı Dünya Su Günü Yarışmaları Başladı.

25.12.2019

2020 YILI DÜNYA SU GÜNÜ


Uluslararası Dünya Su Günü her yıl 22 Mart’ta Tatlısu kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve Tatlısu kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanmaktadır. Her yıl farklı bir tema kullanılmaktadır. 2020 yılının teması “Su ve İklim Değişliği” dir. Her yıl gerçekleştirilen bu kutlamaları Birleşmiş Milletler (UN) organize etmektedir.


Dünya Su Günü ile ilgili ilk öneri 1992 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Kalkınma Konferansında (UNCED) yapılmıştır. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Mart 1993’ te Dünya Su Günü kararının resmi olarak imzalanmasından sonra her yıl kutlanılmaya başlanmıştır.

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nde (İDÇS); iklim değişikliği, karşılaştırılabilir bir zaman periyodunda gözlenen doğal iklim değişikliğine ek olarak, doğrudan ya da dolaylı küresel atmosferin bileşimini bozan insan etkinlikleri sonucunda iklimde oluşan bir değişiklik olarak tanımlanmıştır. Devamı..Bu yıl düzenlenecek kutlama etkinlikleri kapsamında da afiş, fotoğraf, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecektir. 

 22 Mart 2020 Dünya Su Günü Afiş, Fotoğraf, Resim ve Kompozisyon yarışmaları   Duyuru Afişleri ve Şartnameleri


 

 

 

 

 

 

 


Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Devlet Mahallesi , İnönü Bulvarı No:16      06420    Çankaya / ANKARA             Telefon : +90 312 454 54 54